УРОК № 1 Вступ. Товарознавство як навчальна дисципліна

Мета:

Ø Навчальна: опанувати науково-теоретичні засади товарознавства та споживчі властивості товару;

Ø Розвиваюча: формувати інтелектуальні вміння: аналізувати,виокремлювати головне,робити висновки; виробляти загально-навчальні вміння; розвивати критичне мислення, цікавість до предмета, стимулювати розвиток ініціативи, кмітливості, формувати уміння робити припущення та їх перевіряти;

Ø Виховна: сприяти у ході уроку формуванню основних правил професійної поведінки продавців; виховувати старанність у роботі, бажання працювати, прищеплювати почуття відповідальності, порядності та поваги до обраної професії.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

 

Теплицький професійний аграрний ліцей у Вінницькій області

 

 

                              Розробка STEM-УРОКУ

З предмету «Товарознавство продовольчих товарів»

Тема уроку: «Молоко питне, вершки»

          

Аналіз фінансового забезпечення закладів загальної середньої освіти в умовах реорганізації

Лукашенко Л.В. 

Освіта – найвеличніше з усіх земних благ,

але тільки тоді, коли вона найвищої якості.

Інакше вона абсолютно даремна.

Редьярд Кіплінг

 

На сучасному етапі системних суспільних змін і реформування загальної середньої освіти, значна увага вчених, науковців і фахівців-практиків приділяється питанням оптимального фінансового забезпечення освіти, адже, інвестиції в освіту – це інвестиції в людський і соціальний капітал, в майбутнє нашої країни. За умови раціонального управління, та при належному врядуванні фінансові інвестиції в освіту сприятимуть економічному зростанню та соціальному розвитку України, забезпечуватимуть соціально-економічне зростання та підвищуватимуть добробут українців та конкурентоспроможність нашої країни.                                                                                  

 

Тема уроку: Системи і форми оплати праці в Україні

Поняття та структура заробітної плати

Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.                       

 

Тема уроку: Облік відпрацьованого часу та виробітку робітників

Важливою передумовою для нарахування заробітної плати є облік використання робочого часу (явка на роботу, фактично відпрацьований час, простої, запізнення, прогули і невиходи на роботу з різних причин).                      

 

ТЕМА УРОКУ: Класифікація та облік персоналу підприємства. Документальне оформлення руху особового окладу

 

Однією із складових виробничого процесу є наймані працівники, які називаються персоналом. Від кількісного і якісного складу персоналу значною мірою залежить продуктивність праці, випуск і реалізація продукції, фінансові результати.                               

 

Тема: Завдання обліку праці та її оплати. Нормативна база по регулюванню питань з оплати праці

 

Процес регулювання оплати праці почався з 1991р., коли було прийнято ЗУ "Про підприємства в Україні" і їм було надано право самостійно встановлювати системи, форми, визначати розмір оплати праці.                                         

  Тема уроку: Підприємницька діяльність – рушійна сила економіки країни. Бюджет та його розрахунки, попит та пропозиція, прибуток та видатки...