Тема уроку: Підприємницька діяльність – рушійна сила економіки країни. Бюджет та його розрахунки, попит та пропозиція, прибуток та видатки.

Мета: навчальна: активізувати та поглибити знання про підприємництво як виробничий ресурс, розкрити зміст підприємницької діяльності та її значення для економіки країни, сформувати уявлення про такі поняття як бюджет, прибуток, видатки, баланс, попит та пропозиція.

Навчити: використовувати табличний процесор для підрахунків бюджету, досліджувати можливі пропозиції, використовуючи фільтри Microsoft Excel, складати бюджет підприємця, оцінювати попит, робити вибір та розраховувати баланс своєї підприємницької діяльності;

розвивальна: стимулювати інтерес до дослідницької роботи. Розвивати:

ü здатність до пошуку, оцінки, відбору і організації інформації,

ü вміння працювати з таблицями Microsoft Excel, що характеризують прибутки та видатки, бюджет підприємця,

ü творче мислення, ерудицію, аналітичні  та комунікативні здібності, пізнавальну активність школярів.

 виховна: стимулювати інтерес до предмету, акуратність та терпимість, удосконалювати навички співпраці, формувати  інформаційну культуру учнів.

Обладнання та матеріали: комп’ютерний клас, табличний процесор, проектор.

Структура заняття

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

ІV. Фізкультхвилинка

V. Усвідомлення набутих знань. Практична робота.

VІ. Підбиття підсумків уроку.

VІІ. Домашнє завдання.

Хід заняття

1.     Організаційний момент

Вітання з групою. Перевірка присутності і готовності учнів до заняття.

2. Оголошення теми та завдань заняття. Актуалізація опорних знань.

Відомий англійський економіст Адам Сміт говорив: «Не сподівайтесь на те, що підприємець буде дбати про ваш гаманець, бо основна рушійна сила вільного підприємництва – прибуток. Адже …бджола збирає нектар не для того, щоб опилювати квітку, вона бажає отримати мед, проте в кінцевому результаті служить інтересам квітів». Тобто, у цьому полягає взаємозв’язок між отриманням прибутку підприємця і служінням суспільству. Отже, завданням нашого заняття - зрозуміти  цей взаємозв’язок, побачити та спробувати себе в ролі підприємця.

Хто ж такі підприємці? Слайд 2

Хто може бути підприємцем? Слайд 3

Чи варто бути підприємцем? Слайд 4

3. Вивчення нового матеріалу.

1. Попит та пропозиція. Слайд 6, 7, 8

Попит та пропозиція – економічна модель, що описує процес ціноутворення на ринку. Попит - це запит фактичного або потенційного покупця, споживача на придбання товару за наявних у нього коштів, що призначені для цієї покупки. Попит відображає, з одного боку, потребу покупця в деяких товарах або послугах, бажання їх придбати і, з іншого боку, можливість сплатити за покупку по цінах, що знаходяться в межах «доступного» діапазону.

Пропозиція - це кількість продукту, яку виробник бажає, спроможний виробити та запропонувати для продажу на ринку.

2. Бюджет та його розрахунки.  Слайди 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16                                    Бюджет (в перекладі з давньонормандської - «грошова сумка») – це сукупність усіх прибутків та видатків за визначений період часу.

Прибуток – це гроші,матеріальні цінності, отримані від будь-якого виду діяльності.

ВИДИ ПРИБУТКІВ:

Загальний 

Бухгалтерський

Економічний

Нормальний

Фактором прибутку є підприємницькі здібності. Слайд 12                                   Видатки : «Данець живе як принц, тому що економить, як жебрак»              Баланс – розрахунок бюджету

Існує 3 фази складання бюджету:

Постановка фінансової цілі

Оцінка прибутків та можливостей збільшити прибуткову частину бюджету

Планування витрат

Збалансований бюджет П=В, Дефіцитний бюджет П<В                                  Розрахунки бюджета: Б=П-В

4.Слайд 17,24:

  

5. Усвідомлення набутих знань. Слайди 18, 19, 20, 21, 22, 23

Практична робота за комп’ютером. Рольова гра.

Гра – це справа серйозна! Без гри немає і не може бути морального і розумового розвитку людини.

Слайд 8. Для того, щоб пограти, треба розбитися у пари. У парі один учень – економіст, а другий - бухгалтер. Вам потрібно за допомогою табличного процесора Microsoft Excel розрахувати баланс вашої підприємницької діяльності.

 Слайд 9. Уявіть, що вам запропонували ділянку лісу для підприємницької діяльності. Види діяльності ви обираєте самостійно, орієнтуючись на таблиці «послуги» та «пропозиція», кожна з яких виражена у вартісному вигляді. Ці таблиці розташовані на аркушах документу - заготовки Підприємницька діяльність.xls.  Відкриваючи ці таблиці ви виконуєте свій вибір за допомогою фільтрів. Інші аркуші цього документу Баланс та Карта результатів, вам знадобляться для підрахунку балансу та схематичної презентації свого підприємства.

 

Таблиця «Пропозиція» має велику кількість послуг, вам потрібно раціонально вибрати пропозиції, які б давали вам прибуток і не завдавали шкоди оточуючому середовищу. За надмірну вирубку лісу знімається штраф -1000 грошових одиниць.

Стежте, щоб площа, де ви ведете господарство,  не перевищувала 100%

Стежте, щоб послуги, яку виконує фірма, не перевищувала ціни пропозиції. Бажаємо успіхів у підприємницької діяльності!

6. Підбиття підсумків заняття. Слайди 25, 26.

На інтерактивній дошці учні демонструють свої результати та коментують їх. Слайд 25, 26

Отже, кожен з вас з гідністю виконав свою роль. Ви зрозуміли, що для того, щоб бути підприємцем треба в першу чергу працювати над собою. Ви одержали дуже цікаві результати своїх розрахунків та, я сподіваюсь, навчились розраховувати бюджет своєї діяльності. Дякую за плідну працю.

7. Домашнє завдання. Слайд 27

За допомогою табличного процесора проаналізувати свій особистий бюджет за останній місяць.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ:

Слайд № 1

Слайд № 2

Слайд № 3

Слайд № 4

Слайд № 5

Слайд № 6

Слайд № 7

Слайд № 8

Слайд № 9

Слайд № 10

Слайд № 11

Слайд № 12

Слайд № 13

Слайд № 14

Слайд № 15

Слайд № 16

Слайд № 17

Слайд № 18

Слайд № 19

Слайд № 20

Слайд № 21

Слайд № 22

Слайд № 23

Слайд № 24

Слайд № 25

Слайд № 26

Слайд № 27

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

  Тема уроку: Підприємницька діяльність – рушійна сила економіки країни. Бюджет та його розрахунки, попит та пропозиція, прибуток та видатки...