ТЕМА «МОЯ ПРОФЕСІЯ ‒ БУХГАЛТЕР»

 

Мета заходу:

Дидактична – ознайомлення учнів з професією бухгалтера, роллю та значенням професійних знань як у повсякденній та і у творчій діяльності громадянина України;

Розвиваюча ‒ розвивати інтерес до повноцінного оволодіння професійними знаннями, їх збереження та розвитку;

Виховна сформувати в учнів прагнення до отримання професії

Мотивація: На певному етапі нашого з вами життя постає питання «Ким я хочу бути?». В кожному віці у нас на це питання бувають різні відповіді: у дитячому садку можливо хтось хоче бути вихователем, хтось водити тролейбус або автобус; в першому класі – вчителем, артистом або співаком; у старшій школі – розуміємо, що є інші гарні професії, такі як лікар, бібліотекар, продавець, менеджер, бухгалтер … (презентація професії бухгалтер)

Хід уроку:

Ведучий: хотілось би почати з вірша про професію бухгалтера


Бухгалтер – професія чудова,

Гарна, перспективна,

 розумова.

Вона професія потрібна всюди,

І вчитися потрібно люди!

Бухгалтер – він потрібен нам,

Щоб розв’язати безліч справ.

Якщо в навчанні все відмінно,

То в голові щось є, це безсумнівно.

Тебе побачать добрі люди,

І візьмуть працювати всюди.

Якщо розум і сумління,

Не залишать управління.

Бухгалтера шанують,

поважають і цінують.

Роботи в нього є багацько,

Але береться він до неї хвацько.

Все рахує, віднімає,

Гроші добре відчуває.

Швидко вміє рахувати,

Операцій безліч знає.

І баланс урівноважить,

Якщо треба і розкаже.

Що робити, як додати,

Може формулу згадати.

Він з комп’ютером рахує,

І одразу занотує.

Лист заповнює швиденько,

Без помилок і гарненько.

Він не робить помилок,

Робить правильно листок.

Клопітка є ця робота,

Але добре є охота


 

Ведуча: Для того щоб здійснити свої мрії потрібно оволодіти професійними знаннями.

Основний закон нашої держави надає нам право та гарантує, вибір подальшої професії та можливість її здобуття.

Не завжди вибір майбутньої професії ми рішення приймаєм самостійно…

Учениця.

Про вибір своєї майбутньої професії ґрунтовно я замислилася, навчаючись в 9 класі. До здобуття економічної освіти мене підштовхнув мій тато. Якось ми завели розмову про професії, що цікавлять мене. Тато узяв в руки гумового гнома, дарованого мені другом, і на прикладі цієї іграшки розповів про роботу економіста. «Завданням економіста є зробити розрахунок витрат на виготовлення цього гнома: яка кількість гуми, барвників знадобиться, яка вартість прес-форми для його виготовлення, яка зарплата робітника, службовців, керівництва, які податки потрібно заплатити, і скільки підприємство отримає прибутки від реалізації іграшки», - сказав він. Перед моїми очима ясно проплавали картинки виробничого циклу по виготовленню гнома. Я уявила собі економіста, що робить складні розрахунки, і ця професія здалося мені неймовірно цікавою.

Після закінчення школи я стала ученицею Теплицького професійного аграрного ліцею.

Ведуча: я хочу запросити до себе чарівного бухгалтера (інтерв’ю)

Ведуча: Як називається ваша професія (посада)?

Бухгалтер: Моя професія - бухгалтер-касир у банку.

Ведуча: У чому полягає Ваша робота і які у Вас обов'язки?

Бух.: Моя робота полягає в обслуговування клієнтів, що приходять у банк заплатити за квартплату, електроенергію, Інтернет, стаціонарний телефон, поповнити рахунок мобільного телефону, відкрити або закрити вклад, внести або зняти грошові кошти на рахунок, а також робота з валютою і валютними рахунками. Плюс до усього: ведення бухгалтерської звітності, складання бухгалтерських документів (ПКО, РКО, реєстри і так далі).

Ведуча: Яка освіта потрібна, щоб отримати Вашу посаду?

Бух.: Бажано закінчене вище, але я коли влаштовувалася, у мене було середньо-спеціальне. Зараз дуже суворі правила по прийому на роботу у банк.

Ведуча: Опишіть свій робочий день.

Бух.: Робочий день починається з 8.30. Приходиш, опоряджаєшся, отримуєш аванс в касу, перераховуєш, відкриваєш усі потрібні програми і вперед!!! Обід з 13.00 - 14.00. Обслуговування клієнтів закінчується в 17.30, потім ще 30 хвилин на здачу каси і рівно в 18.00 - додому (якщо, звичайно, дебет з кредитом зійшлися!!!)

Ведуча: Наскільки комфортні умови Вашої праці (цілий день на вулиці, або в офісі з чашкою кави)?

Бух.: На роботі дуже комфортно, тепло і затишно!!! У кожного окреме робоче місце, закрите від сторонніх очей. Якщо клієнтів немає, то можеш хоч цілий день чаї ганяти, ну, а якщо їх багато, то не устигаєш навіть в туалет сходити (вибачите за прямоту)!!! Ну, в принципі, працювати можна, оскільки багато народу буває тільки перед святами, вихідними або на початку місяця, коли квартплату платити треба!!!

Ведуча: Що Вам найбільше подобається у своїй справі?

Бух.: Мені подобається працювати з колективом, домагатися успіхів у своїй справі, подобатися оплата моєї праці.

Ведуча: Що Вам найбільше не подобається у своїй справі?

Бух.: Не подобається, коли багато клієнтів!!!

Ведуча: Якщо не секрет, Ваш рівень зарплати (досить сказати влаштовує або ні)?

Бух.: Мій рівень зарплати дозволяє мені щороку їздити з сім'єю за кордон, не відмовляти собі ні в чому!!!

Ведуча: Опишіть Ваш колектив, які люди працюють разом з Вами?

Бух.: У моєму колективі працює різний контингент людей, починаючи від 18 років і закінчуючи зрілими жінками і чоловіками!!!

Ведуча: Які людські якості на вашу думку найбільш важливі у вашій справі?

Бух.: Уважність, сумлінність, чесність, взаєморозуміння, уміння знаходити спільну мову з різними людьми, відповідальність!!!

Моя професія - це початок мого майбутнього! Вона дає мені перспективи на майбутнє, ріст по службових сходів: спочатку бухгалтер-касир, потім бухгалтер, а там і до головного не далеко!!! Було б бажання і упевненість в собі, треба вчитися і не падати духом, якщо щось не виходить!!!

Ведуча: У Вас є можливість оцінити за п'ятибальною шкалою свою роботу, яку оцінку Ви б поставили?

Бух.: 5+

Ведуча: Чому Ви вибрали таку роботу?

Бух.: Я ще в дитинстві мріяла працювати у банку, тому пішла в коледж за фахом "Фінанси і кредит" і декілька в цьому не розчарувалася!!!

Ведуча: Що по Вашому ми не включили в план і чим би Ви ще хотіли з нами поділитися?

Бух.: В принципі, начебто усе, що стосується роботи, Ви зачепили!!!

Ведуча: Багато хто вважає роботу бухгалтера рутинною і нудною. Суцільні цифри, операції, що постійно повторюються, відсутність творчості.  Але я можу розчарувати тих людей що так думають, тому що коли я почала досконало вивчати професію бухгалтера, побачила в ній безліч плюсів:

1. Розвивається логічне мислення. Японські кросворди і ребуси «відпочивають» в порівнянні з формуванням проводок! І якщо перше - хобі, то в роботі уміння правильне все «пов’язати» дуже високо цінується. Звичайно, з часом перестаєш замислюватися про те, як і чому вибираєш той або інший рахунок, діючи «на автоматі».

2. Виробляються навики. Повторення ‒ мати навчання. І те, що спочатку робилося насилу, після декількох спроб займає зовсім небагато часу. За рахунок цього в робочому дні можна викроїти час для відпочинку і самоосвіти.

3. Поліпшується самодисципліна. У бухгалтерії важлива будь-яка дрібниця, будь-яка деталь. Мимоволі звикаєш робити все ретельно і на совість. Все повинно сходитися «копійка в копійку»! Прийнявши цю установку як даність, починаєш ретельніше планувати і контролювати і особистий бюджет, що утримує від непродуманих витрат.

4. Постійний потік нової інформації. Якщо Ви «дружите» з цифрами, за сухими документами і звітами можна побачити цікаву картину ведення бізнесу. Адже всі господарські операції фірми «проходять» через руки бухгалтера. Людина, схильна до аналізу, може відстежити по бухгалтерії ефективність управлінських рішень керівництва. Бухгалтер бачить, наскільки прибуткова. фірма. Для нього не буде сюрпризом звістка про закриття компанії або скорочення штату, тому можна встигнути підготуватися і вчасно змінити роботу

Крім того, сучасне життя вимагає від бухгалтера гнучкості і постійного підвищення кваліфікації. На цій посаді доводиться постійно вчитися, оскільки міняється законодавство, з'являються нові інструменти, програми і технології. Загалом, нудьгувати не доведеться.

5. Стабільність. По-перше, зразковий об'єм роботи наперед відомий і піддається плануванню. Рідко доводиться робити щось «вчора». По-друге, попит на фахівців завжди залишається високим. Навіть у 40-50 років бухгалтерові не загрожує відмова на новій вакансії. Навпаки, досвід завжди працює на Вас.

6. Спілкування. Бухгалтерові доводиться мати справу безліччю людей. Виробляється упевненість в собі, уміння говорити «ні», наполягати на своєму і знаходити підхід до різних співбесідників.

7. Влада. Ви маєте право зажадати звіт навіть у керівництва фірми. А прості співробітники будуть зацікавлені в хороших відносинах з Вами ‒ від Вас багато що залежить. Наприклад, чи вчасно сплачені рахунки, видана зарплата і т.д.

8. Можливість працювати на себе. Зараз багато невеликих компаній віддають ведення бухгалтерії «на сторону». Ставши хорошим фахівцем, Ви можете узяти на обслуговування одну або декілька фірм. При цьому Ви будете самі розпоряджатися своїм часом, та і дохід зросте. А якщо задумаєтеся про відкриття власного бізнесу, бухгалтерські тонкощі не будуть для Вас «темним лісом».

І на завершення теми учениця групи № 18 прочитає вірш про нашу професію

 

Активи, пасиви, витрати, доходи,

Проводки бухгалтерські і хто їх проводить?

Рахунки у банку і кошти в дорозі

Все це зрозуміти бухгалтер лиш зможе.

 

Що в дебет, що в кредит, що в залишку буде,

Бухгалтер ніколи про це не забуде.

Усе що фінансів стосується знає

І всі операції вірно складає.

 

Великий це ризик бухгалтером бути,

Одну операцію, спробуй забути,

Нестачі одразу і мінус в балансі

Грошей на зарплату немає у касі.

 

Професію цю тільки сильний здобуде,

Лінивий бухгалтером нізащо не буде,

Старанний про облік усе зрозуміє

І все до порядку розкласти зуміє.

 

Якщо твоя мрія бухгалтером бути

Прийдеться на час про розваги забути

Дружити з конспектом і книги читати

Про облік бухгалтерський все мусиш знати!

 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

  Тема уроку: Підприємницька діяльність – рушійна сила економіки країни. Бюджет та його розрахунки, попит та пропозиція, прибуток та видатки...