Сценарій виховного заходу «Економічний турнір»

з професії «Офісний службовець (бухгалтерія)»

Мета: активізувати пізнавальну діяльність учнів; розвивати критичне мислення, здатність приймати рішення, вміння самостійно знаходити інформацію та презентувати її; сприяти соціалізації особистості, формуванню її інформаційної компетентності, підвищенню самооцінки; виховувати самостійність, відповідальність, економічне мислення, культуру економічних знань.

Учасники: учні, класний керівник, куратори команд, члени журі, практичний психолог, музичний керівник.

Форма проведення: КВК

Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, ПК, презентація до заходу, музична апаратура

Учасники заходу: учні ІІІ курсу групи 18 з професії «Продавець продовольчих товарів. Офісний службовець (бухгалтерія)».

Міжпредметні зв’язки: предмет «Географія», «Всесвітня історія», «Економіка», «Бухгалтерський облік», «Основи галузевої економіки та підприємництва».

Епіграфи: «Економісти показали, що для існування людського суспільства абсолютно необхідні три умови, а саме: щоб була праця; щоб були накопичення колишньої праці, або капітал; щоб був обмін».

Дж. Ф. Брей, англійський економіст.

«Багатий не той, хто багато заробляє, а той, хто мало витрачає» Прислів'я.

Хід заходу

(Виходять ведучі і продовжують розпочату раніше суперечку…)

Ведучий: Я тебе запевняю: щоб стати багатою людиною, потрібно не просто багато заробляти, але й мало витрачати.

Ведуча: Ні-ні, я повністю з тобою не погоджуюсь. Адже, чому ми стараємось заробляти якомога більше? Тому, що хочемо більше витрачати. Всі життєві блага і задоволення, весь наш життєвий комфорт – все це коштує грошей. І я б сказала, що людина завдяки позитивним змінам у нашому житті все більше до цього звикає.

 Ведучий: Звичайно, від комфорту в житті важко відмовитися. Але, по-перше, усьому має бути розумна межа, по-друге, блага і комфорт ще потрібно собі забезпечити, заробити. По-третє, якщо просто нерозумно витрачати все те, що ти заробив, то це може погано скінчитися. Ось і отримуємо, що навіть багато заробивши, витрачати потрібно з розумом, тобто економно.

Ведуча: Здавалося б ну, що таке економіка? Сухі цифри, розрахунки… А от як ми захопились цією темою, навіть не замітили, що всі гості вже зібралися. Вони з нетерпінням чекають виходу наших команд.

Ведучий: От вже хто точно знає багато про економіку. Думаю, що з їх допомогою і ми багато в чому зможемо краще розібратися.

Ведуча: Запрошую тих, хто сміливо за непросте взявся діло.

Ведучий: Тих, про кого всі говорять у нашому училищному світі.

Ведучі разом: Не так легко боротися в економічному турнірі!

Ведуча: Менше слів, а більше діла!

Ведучий: Що ж, команди йдуть сміливо…

(Вихід команд).

Ведуча: Ідуть сміливо захищати свої знання та честь!

Ведучий: Знаю точно: у команд для цього девізи є! Команда «Економ клас»

Девіз команди «Економ-клас»:

Економити навчився? Жити краще призвичаївся? Будь упевнений, що до народної. Мудрості ти долучився!

Ведуча: Команда «Молоді люди»

Девіз команди «Молоді люди»:

Є закон один для всіх: Діловим та енергійним. Підпорядковується успіх!

Ведучий: Мені завжди здавалося, що економісти – народ сухий і черствий, що для них музикою звучать тільки цифри, розрахунки та факти.

Ведуча: У нас є можливість переконатися у протилежному. Тому що команди зараз будуть виступати. І я впевнена, що зроблять вони це чудово! А оцінювати наших команд буде вельмишановне журі:

(Представлення журі).

Ведучий: Перший конкурс «Розминка». Максимальний бал, який може заробити команда – 3 бали.

Конкурс «Розминка» «Молоді люди».

(Виходять, співають під музику пісні Н. Бучинської «Дівчина-весна»)

Ой палають від страху щоки

І лунає спів, і лунає спів,

Низгірецький спів!

Готувались усі до гри

Кожний, як умів, кожний як умів,

Так як він умів!

І вночі погано спали,

Бо немає сну, бо немає сну,

Бо немає сну!

Жарти з мозку добували

Нічку не одну, нічку не одну,

Нічку не одну!

 Приспів:

Наша команда до вас прийшла

З дуже відомого вам села!

З дуже відомого вам села!

 Наша команда до вас прийшла!

Капітан команди: Команда «Молоді люди». Отже, подія у звичайному офісі.

 (Виходять двоє учасників з команди – хлопець і дівчина, у дівчини в руках рахівниця)

- Євген Сергійович, добрий день! Я тут річний звіт склала.

- Інна Анатоліївна, що ж ви з цією рахівницею вічно ходите, давно вже б комп’ютер освоїли.

- Так надійніше.

 - Чому?

 - Я вам потім поясню.

- Ну, добре.

- Дивіться, ось це ми проведемо через офшор, ось це чорний нал, а ось це «відкотять» нам сторонні особи.

(Голос за сценою: «Стояти, податкова поліція!»)

(Бухгалтер піднімає руки і скидає рахівницю).

- Тепер розумієте, чому?

- Ну, звичайно…

Капітан команди: Десь у Теплицькій квартирі квартирі.

(Дзвінок у двері).

 - Ірина Сергіївна, дякую, що прийшли.

- Євгеній Олегович, без 5 хвилин нобелівський лауреат, доктор соціології.

- Дякую, що допомагаєте в тяжку хвилину. Проходьте. Так наче всі зібралися, з хвилини на хвилину розпочнемо. (Дзвонить телефон).

 - Алло!

- Добрий день! Павло?

- Так.

- Це Остап Ступка, гра «Хто хоче стати мільйонером». Напроти мене ваша подруга. Павло, вона хоче зараз задати вам питання, у вас буде 30 секунд. Готові?

- Так, готовий.

- Будь ласка.

- Паша, скажи, хто був першим президентом Уругваю?

- Перший президент Уругваю!!! (Шукають).

- Знайшов!!!

- Я це ще в першому класі проходив. Це – Хосе Ревера.

- Правильно!

- Так!

- Друге питання і 500 гривень.

Капітан команди: Друзі, напевно, кожен з вас помічав, що в житті бувають різні ситуації.

- Не знаходили ми в аудиторії ніякий червоний шарф. Що-що ви хотіли?

- Добрий день! Я подав заявку… (дзвонить телефон).

- Почекай! Я спалила твої документи! (кидає трубку) Що-що ти хотів сказати?

- Добрий день! Я подав заявку на соціальну стипендію.

- Прізвище? - Шевчук.

- На розгляді.

- Та-та що це за справи взагалі…

- До побачення!. Я підселю до тебе в гуртожиток турків (кидає телефон). Дзвонять і дзвонять, а…?

- Відпочити тобі потрібно.

- Точно, мені потрібно зателефонувати до паспортного столу, стосовно закордонного паспорту…

- Я твоїм паспортом розтопила баню (голос в телефоні).

- Що за люди, то такі…

Ведучий: Команда «Молоді люди»!

Ведуча: Зустрічайте! Команда «Економ-клас»!

Команда «Економ-клас»

(Виходить команда, співають на мелодію пісні «Зелений гай»).

Там, де немає кабельного ловить тільки наш телеканал.

Єдиний в країні канал, де ще не був Квартал, бо він не знав.

Заборонений Женевською конвенцією наш телеканал.

Гірший за наш канал є тільки ще Теплицький водоканал.

Наш телеканал!

Капітан: Команда «Економ-клас»

(Звучить мелодія на пісню «Крошка моя»)

- Натаха! Ти без мене виступаєш?

- Володька? Ти чого приперся до мене в училище?

- Натаха? Я не поняв, хто-то такий?

- Та то мій хлопець з села. Де ти взяв гроші, щоб приїхати сюда?

- В мене є спонсор.

- Який спонсор в тебе?

- Спонсор мого приїзду в училище, перше сільське таксі «Тєлєга».

Сільське таксі «Тєлєга» – поки дощ періщить в обличчя – накрийся.

- Я тебе просила лишитися вдома на господарстві, якого милого треба було пертися, я виступаю, не ти виступаєш…

- Я вмію виступати, я готувався – дивися. У вас телеканал? А у мене є «Соціальна реклама»:

Їх дуже легко упізнати в натовпі

Через здоровий колір шкіри,

Виспані обличчя і світлий погляд,

Спрямований у по-справжньому щасливе майбутнє.

Сільські діти, які ще не зареєстровані в контакті.

Їх залишилось так мало.

Капітан команди: В ефірі «Економ-клас».

- Дід Микола в свої 90 вирішив надурити Приватбанк. Взяв кредит у 30 тисяч доларів на 25 років. За три дні все потратив і помер. І просто здивувався, коли при вході в пекло побачив термінал Приватбанку.

- А я нагадую, що спонсор нашого телеканалу Агентство нерухомості «Дитинка». «Дитинка» – інвестуй в майбутнє.

- А тепер детальніше. В теплицьких автобусах скоротили кількість пільгових місць, але пенсіонерів це взагалі не злякало. Подробиці в сюжеті.

- Та ніхто ті пенсії не підніме, депутати то нечесні люди… Я перепрошую, синку, по-посвідченню можна?

- Та можна, але є тільки одне вільне місце.

- То не проблема. Бабки, трансформуємось. По посвідченню!!!

- Ми продовжуємо наші новини: Вчора у баби Параски здохли всі кури. «Епідемія» – подумала баба – «флешмоб» – сказав онук.

Капітан: Для вас виступала команда «Економ-клас»!

Ведуча: Поки наші команди готуються до наступних конкурсів, а журі підбиває підсумки, у нас – музична пауза.

Пісня «Бухгалтер».

Ведучий: Наступний конкурс – «Бліц-опитування». Кожна правильна відповідь – 1 бал. Максимально команди можуть отримати 10 балів.

Ведуча: Я запрошую на сцену команду «Економ-клас»! Отже, питання для команди:

Ведучий: 1. На товарі має бути обов’язково…

2. Якщо трудився цілий рік, то буде кругленьким…

3. За сметану, хліб та сир в касі чек проб’є…

4. Щоб зберігати свої прибутки на кишенькові витрати, свинка потрібна мені, та, що з діркою на спині…

5. Половину від зарплати. Називають як друзі?

6. Як дитинки немає без мами, збуту немає без…

7. І лікарю, і акробату видають за працю…

8. В фірмі прибуток він рахує, всім зарплату розрахує. Й рахувати йому не лінь всі податки усі дні…

9. На гривню – копійки, на долари – центи, біжать – набігають у банку…

10. Люди ходять на базар, там дешевший весь…

Ведучий: Молодці! А зараз ми чекаємо на сцені команду «Молоді люди».

Ведуча: Отже, ну, що? Поїхали? Питання для команди:

1. Меблі, хліб і огірки продають нам…

2. Із якого апарату видають вам стипендію?

3. Це великий магазин, у нього не злічити вітрин. Все знайдеться на прилавку – від одежі до булавки…

4. Скільки купили ви ковбаси, стрілкою вкажуть вам точно…

5. Що дорожче: золото чи срібло?  

6. Єдина грошова одиниця багатьох європейських держав…

7. Його всі сплачують…

8. Те, що являється предметом торгівлі…

9. Система ставок плати за послуги…

10. Назвіть кредитну установу, що надає позики під заставу…

Ведучий: Молодці! Поки журі підбиває результати, ми ознайомимо команди з наступним конкурсом «Рішення економічних задач». Запрошуємо приєднатися на сцені команду «Економ-клас».

Ведуча: Отже, кожній команді пропонується вирішити 5 задач. На виконання завдання відводиться 10 хвилин. Коли час вийде, вирішені задачі здаються журі для перевірки. За кожну правильно вирішену задачу команда отримує – 1 бал.

Задачі: 1. Хлопчик Коля купив у типографії 1000 газет за ціною 5 грн. за кожну. При продажу він підвищив ціну на 30%. Який прибуток отримав Коля?

2. Бізнесмен закупив товару на 2000 грн., а продав на 25% дорожче. Чому дорівнює прибуток бізнесмена?

3. Власник грошей купив 14 акцій, а на другий день – ще 6 штук, але кожну на 1 грн. дорожче. Вся покупка обійшлася у 86 грн. Скільки коштувала одна акція: а) в перший день; б) в другий день?

4. Батько отримує 16000 грн. в місяць, зарплата мами – на 1500 грн. менша. Пенсія дідуся – 8200 грн., а бабусі – 7000 грн. В сім'ї двоє дітей. Щомісячна допомога на кожного – 100 грн. в місяць. Підрахуйте сімейний дохід за рік.

5. За місяць роботи фірми «Колобок» виручка від продажу товару склала 5000 грн. Витрати склали: борошно – 1500 грн., масло – 500 грн., дрова – 150 грн., зарплата – 1450 грн. Знайти прибуток фірми «Колобок» за місяць.

Ведучий: Поки команди вирішують задачі, ми з вами, шановні гості, теж зіграємо в гру «Економічний зоосад».

Ведуча: Чи знаєте ви, хто або, що у світі економіки ховається під масками деяких тварин? Отже:

Акула – переносна назва для позначення підприємців-хижаків, експлуататорів).

Лев – грошова одиниця Болгарії.

Дракони – або «4 малих економічних дракона», група нових індустріальних країн – Тайвань, Сінгапур, Гонконг, Корея, які відрізняються високими темпами росту.

Сом – грошова одиниця Киргизстану.

Бики – грають на підвищенні курсу акцій, а ведмеді – на пониженні, тобто це є біржові спекулянти.

Ведучий: Час вичерпано, команди надають журі свої відповіді, а журі, в свою чергу, їх оцінить.

Ведуча: А наступний конкурс чекає на наших капітанів команд. Конкурс «Капітанів»!!! Вам потрібно розшифрувати закодований текст. Час на пошук – 3 хвилини.

Щастя не в грошах, але як доведеш це кредиторам?

Щастя не в грошах, щастя в товарах та послугах.

Ведучий: Молодці! Журі оцінює, а ми продовжуємо. Нашим командам було задано домашнє завдання: зробити рекламу якогось продукту.

Ведуча: Давайте подивимось, що у них вийшло. Наступний конкурс «Домашнє завдання». Запрошуємо команду «Молоді люди».

Конкурс «Домашнє завдання» команди «Молоді люди» (Стоїть учень імітує капання крапель в ніс, але вони закінчилися, голос за сценою)

- Закінчились краплі?

- Знайома ситуація при нежиті.

- Пропонуємо новинку! Краплі в ніс «Завалин» в новій економній упаковці, 5літрів. Краплі «Завалин» 5літрів, злякай нежить об’ємом підготовки.

Ведуча: Це була команда «Молоді люди», а зараз домашнє завдання від команди «Економ-клас».

Конкурс «Домашнє завдання» команди «Економ-клас».

- В 1920 році компанія Ліптон подарувала Вам знаменитий чай в пакетиках, потім вони зробили чай в подвійному пакетику – для більш яскравого смаку, і чай в пірамідці – для кращого заварювання, ми не збираємось на цьому зупинятися, новий чай Ліптон в сферичному двокутнику – повна гармонія форми та смаку, а ще спробуйте Ліптон жасмин в кубоактичний, а для гурманів – Ліптон зелений чай в ексцентричному форматі «і так піде». (запихає всі пакетики в одну чашку). Чай Ліптон запихнемо куди завгодно.

Ведуча: Просимо наше журі оцінити домашнє завдання команд, а також підвести підсумки всіх конкурсів.

Ведучий: А наші юні економіки поки вам заспівають!!! (звучить пісня на мелодію про КВК; муз. В. Шаїнського)

Знову в нашому світі

Економіки вирують пристрасті.

Це значить – треба,

Треба більше нам про неї взнати.

Здолати закони Економіки – все у нашій владі.

Нехай це допоможе

Менше промахів нам робить.

Приспів:

Давно один мудрець сказав:

«Я вас попереджав».

Якщо ти попереджений,

Значить, ти – озброєний.

Нехай не вирішити нам всіх проблем,

Але все вміти і рахувати

Не заважає нам усім.

Підведення підсумків та визначення переможців.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

  Тема уроку: Підприємницька діяльність – рушійна сила економіки країни. Бюджет та його розрахунки, попит та пропозиція, прибуток та видатки...